Ślub w plenerze? Zdecydowanie TAK!

 

Śluby w plenerze są coraz bardziej popularne. I bardzo dobrze, bo niewątpliwie, jeśli będą dobrze przygotowane, mogą być piękne i mieć w sobie wiele uroku. Wielu młodych ludzi, ze względów ideologicznych, nie planuje brać ślubu kościelnego. Kiedyś nie mieli alternatywy. Ich ceremonia musiała odbyć się w Urzędzie Stanu Cywilnego gdzie najczęściej nie da się zmieścić wszystkich weselnych gości, a jedynie najbliższą rodzinę. Ciasne i ciemne pomieszczenia, w których brakuje światła dziennego są miejscami, które bardzo źle wyglądają na zdjęciach ślubnych.

 

W swojej pracy zawodowej jako fotograf jeszcze nie spotkałam się w woj. Lubuskim z salą w USC, która by mi się wyjątkowo podobała. Ta w Świebodzina w ratuszu jest cała z drewna, straszą stare krzesła, od kotar w oknach można tylko nabawić się alergii. Fotografować można tylko z jednego miejsca, bo urzędnikom fotograf zazwyczaj przeszkadza. No i trzeba ciągle uważać, aby na tak małym kawałku podłogi nie potknąć się o kable, albo nie przewrócić niemodnej lampy. Wszystko co najważniejsze dzieje się pod światło. Trzeba się sporo nagimnastykować, aby zdjęcia wyglądały przyzwoicie. Młoda Para z USC wychodzi wprost na deptak w centrum miasta. Oczywiście może się zdarzyć, że pijaczki z ławeczki zainteresują się Panną Młodą i podbiegną z kwiatkami przed chwilą wyrwanymi z klombu. Buziaczki i uściski od takich delikwentów raczej nie należą do przyjemnych.

 

USC w Gorzowie jest nieco ładniejszy. Wszystko dzieje się w odrestaurowanej willi, w pałacyku. Na dworze jest fontanna i kawałek zieleni. Wnętrze? Ciasna klitka, kilka krzeseł, białe puste ściany, na jednej z nich wielkie godło. Podłoga złożona z białych i czarnych kwadratów. Aby dobrze uchwycić całą scenę, która się tak rozgrywa, trzeba ocierać się plecami o ściany... Można by tak wymieniać w nieskończoność...

 

Z moich doświadczeń wynika, że urzędnicy nie podchodzą indywidualnie do Par Młodych, brakuje im inwencji i załatwić chcą wszystko jak najszybciej, bo przecież pod drzwiami czeka już kolejna para. Ceremonie są często krótkie, czasami trwają dosłownie 15 minut, i zazwyczaj nie dają gwarancji na piękne zdjęcia. Dla fotografa nie są to wymarzone warunki pracy.

 

Idealną alternatywa są więc śluby w plenerze. Dzięki zmianą w przepisach jest ich coraz więcej. Dawniej były to bardzo wyjątkowe sytuacje. Z takim pomysłem na uroczystość ślubną zdarzała się w roku może 1 para na 30. Pary częściej decydowały się na ślub tradycyjny, a np. na wesele pod wiatą, lub namiotem. Na obecny rok mam już kilka umówionych ślubów, które właśnie mają odbyć się w plenerze. Bardzo się z tego cieszę! Może nie będą to śluby na plaży pod rozgwieżdżonym niebem, ale wszystko jest lepsze od ślubu w urzędzie!

 

Młode Pary często wybierają miejsca na swoją uroczystość w bliskiej odległości od sal weselnych, czy domów weselnych. Jeśli restauracja dysponuje dużym i ładnym ogrodem bez problemu może odbyć się tam uroczystość ślubna. Takich sal jest w woj. Lubuskim kilka. Kormoran w Sulęcinie, Gościniec Zacisze w Kłodnicy, czy może nawet Restauracja pod Aniołami w Sulechowie. Z pewnością wiele sal weselnych zgodziłaby się na takie rozwiązania. Na pewno wystarczy zadzwonić i zapytać. Aby przygotować miejsce na uroczystość warto porozmawiać z jakaś dekoratorką, czy florystką. Takie osoby na pewno idealnie przygotują miejsce na ślub. Kwiaty, ozdoby... W każdym miejscu można wyczarować piękny klimat. Nawet w lesie czy na łące! Wystarczy chcieć!

 

W większych miastach ludzie są coraz bardziej otwarci na nowe rozwiązania. Niedawno jedna z Młodych Par wzięła ślub na Kazimierzu w Krakowie. Ślub pośród przedwojennych kamienic, na brukowanej drodze, dookoła uśmiechnięci goście. Jeśli ktoś marzy o wyjątkowych zdjęciach ślubnych to jest to idealne rozwiązanie! 

 

Najwięcej uroczystości dobywa się w miesiącach letnich. W większości przypadków pogoda jest wtedy sprzyjająca. Jeśli ślub odbędzie się w ogrodzie, a zabawa weselna na sali obok, na pewno wszystko przebiegnie pomyślnie. Warto jednak zwrócić uwagę na niskie temperatury nocą. Niestety, jeśli ślub a odbyć się we wrześniu, a my planujemy wesele pod namiotem, warto zatroszczyć się o ogrzewanie. Wrześniowe noce bywają już chłodne, a zmarznięci goście, szczególnie panie w sukienkach, mogą chcieć szybciej wrócić do domu. Irytujące mogą być również komary. Warto więc pamiętać np. o świecach przeciw owadom i innych podobnych wynalazkach.

 

A co jeśli w dniu wesela zacznie padać? Mówi się trudno i trzeba żyć dalej! Tańce w deszczu mogą być cudownym przeżyciem!

 

Malwina Aurelia Atras

 

FOTOGRAF LUBUSKIE

FOTOGRAF GORZÓW / FOTOGRAF ZIELONA GÓRA

 

 

Malwina Aurelia Atras,  usługi fotograficzne, sesje fotograficzne, fotograf na slub i wesele, gorzów, drezdenko, barlinek, gorzów, skwierzyna, sesje dziecięce, sesje niemowlęce, usługi fotograficzne dla firm, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskim, Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskim, fotograf lubuskie, fotograf zielona góra, zdjęcia ślubne zielona góra, usługi foto zielona góra, sulechów fotograf, fotograf skwierzyna, fotograf miedzyrzecz, świebodzin fotograf, zdjęcia lubuskie, fotograf szczecin fotograf pomorskie usługi fotograficzne fotograf ślub wesele poznań szczecin pomorskie fotograf usługi fotograficzne fotografia reklamowa szczecin poznań pomorskie wielkipolskie fotograf usługi fotograficzne fotograf na ślub i wesele  ślub wesele  fotograf zielona góra zielona góra zielona góra fotograf zachodniopomorskie usługi fotograficzne zachodniopomorskie fotograf zielona góra lubuskie  fotofrafen hochzeiten potsdam berlin bernau eberswalde spremberg greifsald stralsund lubeka rostck brema hochzeiten drezno brandenburg hamburg stuttgart frankfurt munchen hochzeiten neugeboren hochzeitstag hochzeitsfotograf babies buissnes journalismus fotos prautpaares fotografiren engagements shooting zivilhochzeit hochzeitsreportagen berlin potsdam hochzeit

 
Copyright © 2010 atrasphotography.pl. All rights reserved.

Projekt i wykonanie freshcreation.pl.