FOTOGRAF gorzów LUBUSKIE fotograf ZIELONA GÓRA

 

Właściwie nie jest tak naprawdę ważne ile zdjęć wykona fotograf w czasie trwania uroczystości ślubnych. Najważniejszą kwestią jest to, ile zdjęć Para Młoda chciałaby otrzymać! Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od preferencji Młodej Pary. Jednym zależy na jakości, a innym na ilości zdjęć w albumie. Jedyni wolą otrzymać 50 rewelacyjnych zdjęć, a innym i 1500 będzie za mało! Ale czy kiedykolwiek obejrzeliście, za jednym zamachem, aż tak dużą ilość zdjęć? Na pewno nie…

 

Średnio, podczas całego reportażu ślubnego, od przygotowań, aż do oczepin wykonuje się 1500-2000 zdjęć. Nie wszystkie z nich są zdjęciami dobrymi. Czasami zdarza się, że ktoś niechcący wejdzie w kadr, że zdjęcie będzie nieostre, lub, że fotografowana osoba, akurat zamknie oczy, lub zrobi dziwną minę. Są to sytuacje, których nie da się uniknąć.

 

Jednak zdjęcie, zdjęciu nie jest równe! Fotograf nie jest przecież tylko po to aby wciskać spust migawki, ale i po to, aby zrobić selekcję tych wszystkich zdęć, wybrać najlepsze i poddać je dokładnej obróbce graficznej. Fotograf musi również spojrzeć na zdjęcia od strony technicznej i usunąć te nieostre, czy źle naświetlone. Wydaję się to proste, jednak sama selekcja trwa nawet kilkanaście godzin! Wymaga ona dużej wprawy i doświadczenia. Zazwyczaj musi on również wywołane zdjęcia wkleić do albumu w odpowiednim,  chronologicznym porządku. Oprócz ‘pstrykania’ musi stworzyć on wspaniałą i wzruszającą opowieść, aby przeglądać później album poczuć te wszystkie emocje, które towarzyszyły Parze Młodej w tym szczególnym dla nich dniu.

 

Pamiętajmy również, że w albumie ślubnym powinny znaleźć się tylko te najlepsze, już wyretuszowane zdjęcia. Przecież będziemy do niego często zaglądać. Sami jak również z przyjaciółmi i z rodziną. Trzeba więc mieć się czym pochwalić! Im lepsze zdjęcia znajda się w albumie tym lepiej! Nie ma więc potrzeby zamieszczać tam wszystkich wykonanych zdjęć. Wystarczy, że odstaniemy je na płycie DVD. W wolnej chwili będziemy mogli je wszystkie obejrzeć i ewentualnie zrobić dodatkowe odbitki.

 

Album ślubny nie może być przecież zbyt opasłym tomiskiem, który nie będzie mieścił się na żadnej półce i którego nie będziemy mogli unieść. 150, lub 200 odpowiednio wybranych zdjęć w albumie to naprawdę ilość, która powinna każdemu wystarczyć. Oglądając taki album będziemy się naprawdę dobrze bawić i nie zdążymy się znudzić. Tym bardziej jeśli oglądać go będziemy album ślubny w dobrym towarzystwie i przy lampce wina.

 

Malwina Aurelia Atras

 

FOTOGRAF LUBUSKIE

FOTOGRAF GORZÓW / FOTOGRAF ZIELONA GÓRA

Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskim, ślub wesele lubuskie, zielona góra fotograf usługi fotograficzne, sesje zdjęciowe, usługi fotograficzne dla firm, sesje biznesowe, zdjęcia do katalogów, zdjęcia produktowe, zielona góra, miedzyrzecz, skwierzyna, strzelce krajeńskie,  Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskimfotograf świebodzin zdjęcia rodzinne sesje dziecięce sesje zdjęciowe fotograf gorzów fotograf lubuskie zdjęcia reklamowe lubuskie zdjęcia dla firm gorzów ślub wesele szczecin fotograf pomorskie poznań fotograf ślub wesele wielkipolska sesje zdjęciowe zdjęcia ślubne fotograf na ślub i wesele szczecin fotograf poznań usługi fotograficzne dla firm zdjęcia dla firm szczecin fotograf na ślub i wesele szczecin pomorskie fotograf poznań fotograf wielkipolska ślub wesele kamerzysta zdjęcia ślubne fotoreportaż ślubny szczecin poznań fotograf gorzów fotograf zielona góra fotograf lubuskie ślub wesele kamerzysta szczecin  ślub wesele  fotograf zielona góra zielona góra zielona góra fotograf zachodniopomorskie usługi fotograficzne zachodniopomorskie fotograf zielona góra lubuskie  fotofrafen hochzeiten potsdam berlin bernau eberswalde spremberg greifsald stralsund lubeka rostck brema hochzeiten drezno brandenburg hamburg stuttgart frankfurt munchen hochzeiten neugeboren hochzeitstag hochzeitsfotograf babies buissnes journalismus fotos prautpaares fotografiren engagements shooting zivilhochzeit hochzeitsreportagen berlin potsdam hochzeit fotograf gorzów fotograf zielona góra fotograf lubuskie fotograf świebodzin fotograf międzyrzecz fotograf skwierzyna ślub wesele zdjęcia ślubne fotograf gorzów fotograf lubuskie lubuski fotograf 
 
 
Copyright © 2010 atrasphotography.pl. All rights reserved.

Projekt i wykonanie freshcreation.pl.