FOTOGRAF gorzów LUBUSKIE fotograf ZIELONA GÓRA

 

 

Panna Młoda nie musi być modelką, a Pan Młody nie musi być modelem, aby Wasz fotoreportaż ślubny był niezwykle udany. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Są to kwestie czysto techniczne i jeśli postaracie się o nich pamiętać jestem pewna, że Wasze zdjęcia będą dużo lesze niż innych Młodych Par! W tym poradniku dowiesz się co zrobić, aby Twoje zdjęcia ślubne były jeszcze lepsze!

 

Po pierwsze: PRZYGOTOWANIA

 

Większość Panien Młodych korzysta z usług profesjonalnej fryzjerki i wizażystki, aby w dniu ślubu olśnić wszystkich obecnych swoją urodą. Pamiętajmy jednak, aby fryzura czy makijaż jaki będzie wam robiony w tym dniu nie był czymś zupełne nowym! Warto na jakiś czas przed ślubem wybrać się na makijaż i fryzurę próbną. Zostanie wtedy wam wykonana ta sama fryzura i ten sam makijaż jaki zostanie Wam zrobiony już w dzień ślubu. Jest to bardzo ważne, bo w niektórych fryzurach może być nam mniej korzystnie niż w innych. Warto więc dużo wcześniej dopasować odpowiednie ułożenie włosów. Podobnie jest z makijażem. Niektóre kolory bardziej do Was pasują, a innie nie. Warto to wszystko wcześniej sprawdzić, aby na godzinę przed ślubem nie okazało się, że będzie trzeba zmywać makijaż i robić go ponownie!

 

Jeśli chcecie, aby podczas ubierania w domu towarzyszył wam fotograf i kamerzysta wybierzcie jasny i w miarę przestronny pokój. Pamiętajcie, że wszystkie zbędne rzeczy będą na filmie i zdjęciach jedynie przeszkadzać. Warto więc zadbać o porządek w pokoju. Pamiętajmy, że później każdy kto będzie oglądał Wasz film na pewno zauważy bałagan i brudne skarpetki na podłodze:)

 

Po drugie: BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

 

W pokoju, w którym będzie miało miejsce błogosławieństwo również warto zachować porządek. Powinien być to także przestronny pokój. Pamiętajmy, że będzie musiało zmieścić się tam kilka osób! Nie róbcie jednak zbyt dużego zamieszania. Niech w pokoju będą obecne tylko osoby, które naprawdę są tam potrzebne. Rodzice, Para Młoda, fotograf i kamerzysta to już jest 8 osób. Tyle w zupełności wystarczy.

 

Zaplanujcie wcześniej z fotografem i kamerzystą gdzie będzie kto stał. Lepiej, aby wszystko toczyło się bokiem do okna, a fotograf i kamerzysta stali bezpośrednio pod oknem. Jakość zdjęć będzie wtedy dużo lepsza, niż tych, robionych pod światło. Jeśli pokój będzie wystarczająco jasny i słoneczny nie będzie konieczności używania lampy błyskowej, co nie będzie Was niepotrzebnie stresować i rozpraszać w tym ważnym dla Was momencie.

 

 

Po trzecie: ŚLUB

 

Bardzo często swoimi wyborami możecie pomóc fotografowi i kamerzyście, a równie często nieco uprzykrzyć im życie. Najlepsze do fotoreportażu są oczywiście w miarę jasne kościoły, przestronne i takie, które nie mają np. żółtych okien. Jeśli kościół jest jasny nie będzie trzeba używać lamy błyskowej co na pewno odbije się w pozytywny sposób na jakości zdjęć. Zabawa zaczyna się jeśli np. kościół jest bardzo wysoki (nie można odbić światła lamy od sufitu) i ma żółte okna (wszystkie zdjęcia będą miały żółte zabarwienie). Profesjonalny fotograf ślubny na pewno da sobie z tym wszystkim radę i zdjęcia będą rewelacyjne. Ale jeśli nie chcecie przepłacać i fotografem ma być wasz wujek, a filmować będzie ciocia efekty końcowe mogą być jednym słowem opłakane.

 

Kiedy już zajmiecie swoje miejsca nie bójcie się złapać się za ręce, uśmiechać się do siebie, lub czasami zerknąć w swoją stronę. Nie musicie siedzieć z poważnymi minami, i czekać jak na egzekucję. Nawet jeśli nie wszystko jest tak jak sobie zaplanowaliście UŚMIECHAJCIE SIĘ!

 

Kiedy już nadejdzie moment składania przysięgi pamiętajcie, że mówicie ją do siebie, a nie do księdza. Stańcie twarzami naprzeciwko siebie. A kiedy już zakładacie sobie obrączki róbcie to powoli. Najlepiej trzymając obrączkę dwoma placami, a nie całą ręką. Dzięki temu będziecie mieli ładne zbliżenie na ślubnym filmie i na zdjęciach. Jeśli macie na to jakiś wpływ, nie dajcie się zabrać w głąb prezbiterium. Fotograf ani kamerzysta nie może tam wchodzić. Albo więc nie będziecie mieli zbliżeń, albo będzie trzeba złamać kilka zasad i wejść na terytorium zakazane. Profesjonalny fotograf ślubny powinien mieć w swoim plecaku ze sprzętem również dobry zoom, więc powinien sobie z tym poradzić, ale może jednak nie ryzykujmy:)

 

Jest kilka tradycji ślubnych. Możecie pocałować obrączki przed założeniem, możecie je pocałować kiedy są już na placu drugiej połówki, albo nie całować ich wcale, a pocałować się dopiero na koniec. Pamiętajmy, że pocałować możecie się nawet wtedy, kiedy ksiądz nic o tym nie mówi. Na pewno się nie obrazi!

Jest jeszcze jeden bardzo ważny moment podczas mszy. Wtedy, kiedy ksiądz mówi: przekażcie sobie znak pokoju. Najpierw podajcie sobie nawzajem ręce, później uściśnijcie dłonie świadkom, a na koniec podjedzcie do rodziców. Na pewno będzie im niezwykle przyjemnie!

 

Wart również szepnąć słówko dla weselnych gości. A najlepiej krzyknąć baaardzo głośno: NIE SIADAJCIE Z TYŁU! Niech zajmowanie miejsc zaczną od pierwszej ławki, a nie od ostatniej. Zdecydowanie najbliżej powinna siedzieć najbliższa rodzina Młodych. Ta dalsza nieco dalej. Ale nie w ostatniej ławce!  Przykro później oglądać film i zdjęcia, na których widzi się puste ławki. Przypomnijcie gościa  również, że kiedy już zakończy się msza, a ksiądz już pójdzie do zakrystii jest to czas dla nich, aby wyszli. Wy oczywiście zostajecie na swoich miejscach, aby się pomodlić. Poczekajcie, aż już wszyscy wyjdą. Wtedy powinien zabrzmieć marsz Mendelsona i to jest sygnał dla Was, aby wstać i spokojnie wyjść. Nie spieszcie się. Idzie powolutku i patrzcie przed siebie. Nie pod nogi i nie rozglądajcie się dookoła. Patrzcie na wprost.    

 

Jeśli będziecie mieli jakiś wpływ na to, w jakim miejscu podpisywać będziecie ślubne dokumenty zróbcie to w kościele, przy osobnym stoliku a nie na ołtarzu lub w ciemnej i ciasnej zakrystii. Dzięki temu będzie można zrobić ładne zbliżenie Waszych dłoni podpisujących dokumenty. Pamiętajcie, że fotograf i kamerzysta nie będą mogli pójść za Wami za ołtarz! Zadbajcie również, aby podpisy były składane jakimś ładnym długopisem, albo piórem. Ono też będzie widoczne na zdjęciu!

 

Po czwarte: PO ŚLUBIE

 

Po wyjściu z kościoła na pewno zostaniecie obsypani różnymi drobiazgami. Mogą to być pieniążki, konfetti, płatki kwiatów, lub goście mogą dmuchać w waszą stronę bańkami mydlanymi. Niech będzie tego duuużo! Niech robią to wszyscy! Nie tylko dzieci! Niech ta chwila będzie naprawdę szalona i niezwykła! I uśmiechajcie się! 

 

Podczas składania życzeń stańcie w jakimś ładnym miejscu. Jeśli dzień jest bardzo słoneczny znajdźcie jakieś zacienione miejsce. Jeśli dzień jest pochmurny nie chowajcie się nigdzie pod ścianami. Stańcie tam gdzie będzie jasno.

 

Jeśli będziecie chcieli zrobić sobie zdjęcie grupowe przed kościołem, nie ma problemu! Jeśli kościół nie ma schodów może być to jednak problem. Jeśli uda Wam się zorganizować jakieś ławeczki będzie dużo lepiej i każdy z gości będzie widoczny na zdjęciu.

 

Po piąte: WESELE

 

W przypadku wesela, a ściślej przy wyborze sali, na której będzie miała miejsce zabawa weselna, również możecie nieco pomóc lub utrudnić życie fotografowi i kamerzyście. Najlepszym rozwiązaniem jest sala z jednolitym, białym sufitem. Do zdjęć będzie ona idealna. Światło ładnie odbije się od jej powierzchni i w efekcie zdjęcia będą delikatnie, naturalnie oświetlone. Kiedy wybieracie salę w stylu tawerny (drewniany, lub słomiany sufit, ciemne wnętrze) możecie mieć pewność, że fotograf będzie miał trudny orzech do zgryzienia. Na pewno zajmie mu chwilę czasu zanim dobierze odpowiedni balans bieli, moc lamy itp. Profesjonaliści poradzą sobie szybko i sprawnie i Wasze zdjęcia nie stracą na jakości. Jednak amator może zwyczajnie olać sprawę i zamiast odpowiednio ustawić balans bieli, moc błysku i korzystać ze światła odbitego będzie błyskać Wam prosto w twarz. Wtedy, niestety, Wasze zdjęcia mogą  nie być zbyt ładne.

 

Ważne są również ozdoby rozwieszone na weselnej sali. Jeśli będziecie mieli wpływ na ich kolor wystrzegajcie się mocnych żółci i zieleni. No chyba, że chcecie, aby Wasze twarze miały piękny, zielonkawy odcień. Najlepsze są delikatne róże i beże.

 

Zanim wejdziecie na sale, rodzice przywitają was chlebem i wodą (tudzież wódką). Zanim wypijecie upewnijcie się czy za Wami jest odpowiednio dużo miejsca. To pozwoli Wam rzucać kieliszkami z radosnymi minami, bez obaw, że przypadkiem jakaś ciocia może dostać kieliszkiem w oko!

Pamiętajcie, że im więcej podczas wesela jest atrakcji tym lepiej! Jeśli macie coś zaplanowane, poinformujcie o tym fotografa i kamerzystę nieco wcześniej. Dobrze jeśli będą znali plan zabawy, o której na salę wjedzie tort, o której będą podziękowania dla rodziców, kiedy zostaną odpalone sztuczne ognie. Oni też muszą się do tego przygotować!  

 

A kiedy już na sale wjedzie tort poświęćcie chwilę dla siebie, zanim oddacie go gościom! Ukrojcie pierwszy kawałek wspólnie, nałóżcie sobie na talerzyki i nakarmcie się nim! Niech Panna Młoda da kawałek dla Pana Młodego i odwrotnie! Nie spieszcie się! Jeśli chcecie możecie najpierw użyć łyżeczek, później palców, a na końcu możecie urządzić sobie walkę na bitą śmietanę! Dlaczego by nie?!

 

Jest jeszcze jedna ważna chwila podczas wesela. Rzucanie welonem i musznikiem! Tak, wiem, fajnie jest taj inne panny tańczą dookoła Panny Młodej, ale jeśli tylko to możliwe, zróbcie tak jak w amerykańskim filmie! Niech staną wszystkie dziewczyny bezpośrednio za Panną Młodą. Walka o welon będzie bardziej zacięta, wszystkie panny będzie widać na zdjęciach, a same fotografie będą dużo ciekawsze! Jeśli już jednak panny muszą tańczyć dookoła to kochana Panno Młoda: rzuć welon za siebie. Nie do przodu, ani nie w bok, albo ustal wcześniej z fotografem w którą stronę chcesz rzucić. Warto bowiem się do tego przygotować i w odpowiedni sposób pokazać to na zdjęciu!

 

Po szóste: NAJWAŻNIEJSZE!

 

Jeśli już wynajmujecie fotografa i kamerzystę to na pewno płacicie im dosyć sporo pieniędzy za ich pracę. Oni znają swoje miejsce i wiedzą co powinni zrobić. Znają swoje obowiązki. Na pewno widzieliście wcześniej ich zdjęcia i filmy. Możecie im zaufać. Wiecie przecież, że umieją to robić. Nie potrzeba wtedy, aby wszystkie ciocie i wszyscy wujkowie ‘pomagali’ fotografowi i kamerzyście. Nawet jeśli podczas przysięgi wyskoczy jeden gość z ławki i podbiegnie do ołtarza może być to problem. Fotograf i kamerzysta prócz skupianiu się na odpowiednim udokumentowaniu tej najważniejszej chwili będą jeszcze musieli uważać, aby nie złapać w kadr tych dodatkowych osób, ani przypadkiem na żadną z nich nie wpaść i aby samemu nie potknąć się o jakiegoś fotografującego na klęczkach kuzyna. Oczywiście jeśli już w kadr wpadnie wujek i ciocia nie da się tego wyciąć. Zamiast romantycznych zdjęć na tle kościoła będziecie mieli siebie na pierwszym planie a w tle pełno ludzików z aparatami. Co kto lubi:)

 

Pamiętajcie również, że fotograf i kamerzysta na ślubie i weselu muszą działać RAZEM! Jeśli są to dwie osoby, które nigdy wcześniej się nie znały mogą mieć problem podczas współpracy. Każdy z nich jest tylko człowiekiem i mogą się po prostu nie dogadać. Kamerzysta nie będzie się przejmował, że właśnie psuje ujęcie fotografowi i odwrotnie. Fotograf podczas przysięgi podejście sobie do Was i zasłoni cały kadr kamerzyście swoimi plecami. Uwierzcie, naprawdę zdarzają się takie sytuacje. Nie jest to profesjonalne, jednak ludzie trafiają się bardzo różni… Jeśli zamawiacie fotografa i kamerzystę ‘ w pakiecie’ możecie mieć pewność, że te dwie osoby dobrze się znają i będą umiały ze sobą współpracować. Wzajemnie będą dbały o to, aby nie przeszkadzać w pracy drugiemu.

 

Malwina Aurelia Atras

FOTOGRAF LUBUSKIE

FOTOGRAF GORZÓW / FOTOGRAF ZIELONA GÓRA

Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskim, Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskim, fotograf lubuskie, fotograf zielona góra, zdjęcia ślubne zielona góra, usługi foto zielona góra, sulechów fotograf, fotograf skwierzyna, fotograf miedzyrzecz, świebodzin fotograf, zdjęcia lubuskie, Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskimfotograf świebodzin zdjęcia rodzinne sesje dziecięce sesje zdjęciowe fotograf gorzów fotograf lubuskie zdjęcia reklamowe lubuskie zdjęcia dla firm gorzów ślub wesele szczecin fotograf pomorskie poznań fotograf ślub wesele wielkipolska sesje zdjęciowe zdjęcia ślubne fotograf na ślub i wesele szczecin fotograf poznań usługi fotograficzne dla firm zdjęcia dla firm szczecin fotograf na ślub i wesele szczecin pomorskie fotograf poznań fotograf wielkipolska ślub wesele kamerzysta zdjęcia ślubne fotoreportaż ślubny szczecin poznań fotograf gorzów fotograf zielona góra fotograf lubuskie ślub wesele kamerzysta szczecin  ślub wesele  fotograf zielona góra zielona góra zielona góra fotograf zachodniopomorskie usługi fotograficzne zachodniopomorskie fotograf zielona góra lubuskie  fotofrafen hochzeiten potsdam berlin bernau eberswalde spremberg greifsald stralsund lubeka rostck brema hochzeiten drezno brandenburg hamburg stuttgart frankfurt munchen hochzeiten neugeboren hochzeitstag hochzeitsfotograf babies buissnes journalismus fotos prautpaares fotografiren engagements shooting zivilhochzeit hochzeitsreportagen berlin potsdam hochzeit fotograf gorzów fotograf zielona góra fotograf lubuskie fotograf świebodzin fotograf międzyrzecz fotograf skwierzyna ślub wesele zdjęcia ślubne fotograf gorzów fotograf lubuskie lubuski fotograf 
 
 
Copyright © 2010 atrasphotography.pl. All rights reserved.

Projekt i wykonanie freshcreation.pl.