FOTOGRAF gorzów LUBUSKIE fotograf ZIELONA GÓRA
 

 

 

Każde dziecko jest inne i ma swój własny, indywidualny charakter. Dlatego tez każda dziecięca sesja zdjęciowa jest inna. Zanim, w trakcie sesji, przejdę do fotografowania dzieci omawiam z ich rodzicami szczegóły. Wspólnie wybieramy ubranka i rekwizyty. Wszystko po to, aby zdjęcia były dokładnie takie, o jakich marzycie! Specjalnie dla rodziców, którzy pragną uwiecznić swoje dzieci nafotografiach przygotowałam ten mini poradnik, w którym zawarłam wszystkie informacje o tym, jak wygląda sesja zdjęciowa dziecięca realizowana w moim studio fotograficznym w Gorzowie Wlkp. i kiedy najlepiej wybrać się na taką sesję.

 

 

IDEALNY CZAS NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ

 

 

Kiedy wybrać się na sesję zdjęciową z noworodkiemniemowlakiem, starszym dzieckiem? Chociaż nie ma idealnego wieku nafotografowanie dzieci, pewne okresy ich życia są bardziej, lub mniej korzystne do pewnych rodzajów sesji zdjęciowych. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że dziecko nigdy nie jest za małe, lub za duże, aby je fotografowaćDzieci z każdym dniem się zmieniają, warto więc fotografować je jak najczęściej!

 

 

FOTOGRAFIWANIE NIEMOWLĄT
 

Optymalny czas na fotografowanie śpiących noworodków wypada pomiędzy 6-tym, a 14-stym dniem po narodzinach. W zależności oddziecka można jednak takie zdjęcia wykonać nawet do miesiąca od urodzenia. Czas ten wydłuża się np. w przypadku wcześniaków. Może potrwać nawet do miesiąca po planowanym terminie porodu. Na tego typu sesje najlepiej umawiać się jeszcze przed porodem, a zaraz po urodzeniu uzgodnić dokładny termin sesji zdjęciowej. Tego typu sesje zdjęciowe noworodków odbywają się jedynie w studio fotograficznym, lub w domu. Raczej nie jest korzystne wykonywanie takiej sesji w plenerze. Na sesję fotograficzną możecie Państwo przyjechać do mojego studio fotograficznego w Gorzowie Wlkp., lub ja mogę przyjechać z moim przenośnym studio do waszego domu. Wybór należy do Państwa. Warto jednak zwrócić uwagę na godziny, w których ma odbyć się sesja zdjęciowa. Rodzice najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą w jakich godzinach czuję się ono najlepiej.

 

 

SESJE ZDJĘCIOWE DZIECIĘCE

 

Bardzo wiele osób decyduje się na sesję dziecięcą pomiędzy 6-stym, a 12-stym tygodniem po narodzinach. Takich dzieci nie można już nazwać noworodkami. Nie są one już tak plastycznie jak zaraz po narodzinach i utrzymać je śpiące w trakcie sesji nie jest już tak łatwo. Są one już bardziej świadomie i często nawiązują nawet kontakt wzrokowy z fotografem. Dodatkowo są bardzo rozkoszne i pulchniutkie. W ciągu kilku godzin sesji udaję się między innymi uchwycić kilka śpiących póz oraz zdjęcia interakcji pomiędzydzieckiem, a rodzicami. Oczywiście z wiekiem będzie to coraz łatwiejsze. Idealny czas na takie zdjęcia to mniej więcej 4-ty miesiąc. Chodzi tu o zdjęcia na których np. matka trzyma w objęciach swoje dziecko, lub rodzice pozują wspólnie z dzieckiem. Od mniej więcej 7-go miesiąca życia dziecko będzie już przybierać pozy siedzące bez pomocy. Później, już od mniej więcej 12-stego miesiąca życia sesje zdjęciowe nabierają dynamizmu. Ciężko wtedy utrzymać dziecko w jednym miejscu. Jeśli pogoda popisuje warto wybrać się na sesję zdjęciową w plenerze.

 

Według mojego doświadczenia najlepiej więc umówić się na pierwszą sesję zdjęciową zaraz po narodzinach dziecka. Jest to magiczny okres, który bardzo szybko mija. Warto więc uchwycić te chwile na zdjęciach. Z pewnością będzie to wyjątkowa pamiątka dla całej rodziny.

 

 

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

 

Możesz mieć pewność, że twoje dziecko jest w pełni bezpieczne w trakcie sesji zdjęciowej. Wykonałam wiele sesji zdjęciowych dzieci w różnym wieku, dzięki czemu nabrałam wiele potrzebnego doświadczenia. Fotografowanie niemowląt wymaga sporo cierpliwości, umiejętności technicznych pod względem np. ustawienia oświetlenia oraz utrzymywania uwagi dziecka oraz zapewnienia mu komfortu w trakcie trwania całej sesji. Rodzice są obecni przez cały czas i asystują w trakcie robienia zdjęć. Często trzeba przebrać dziecko, ułożyć je w odpowiedniej pozycji, utulić do snu lub nakarmić. W tym przypadku rola rodziców jest najważniejsza. Bez ich pomocy byłoby o wiele trudniej! Przecież to w ich ramionach maluch czuje się najbezpieczniej!

 

 

DZIECI I ICH RODZINY

 

Na sesjach zdjęciowych dziecięcych obecni są zawsze rodzice, lub przynamniej jedno z nich. Jeśli jednak w waszej rodzinie są również starsze dzieci możecie śmiało zabrać je na sesję. Istnieje wtedy możliwość sfotografowania Was wszystkich, lub starszychdzieci wraz z młodszymi. Nie są pobierane za to żadne dodatkowe opłaty. 

 

 

UNIKALNE REKWIZYTY


 

Najważniejsze na zdjęciach są oczywiście dzieci. Aby jednak zdjęcia były jeszcze ciekawsze często wykorzystuję różnego rodzaju dodatki i rekwizyty do sesji zdjęciowych. Większość z nich jest unikatowa i wykonywana ręcznie. W swoich zbiorach mam wiele różnego rodzaju ubranek, czapeczek, kocyków, materiałów, futerek, miniaturowych krzesełek, szafeczek, łóżeczek, koszów, wiaderek, pudeł i skrzyneczek, w których można ułożyć do snu dziecko. Zachęcam wszystkich rodziców do przynoszenia na sesję zdjęcioweswoich własnych dodatków, z którymi są związani emocjonalnie np. pierwszy miś, ulubiony kocyk, zabawka z którą dziecko nie chce się rozstawać. Dzięki temu zdjęcia nabiorą indywidualnego charakteru i będą jeszcze bardziej spersonalizowane.

 

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

 

Wykonuję zdjęcia z najwyższą starannością sprzętem o najwyższych parametrach technicznych w swojej klasie. Moje studio fotograficzne wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt studyjny, który nie tylko zapewnia idealny komfort pracy, ale również  daje świetne efekty na zdjęciach. Wszystkie fotografie przekazywane rodzicom są bardzo dobrej jakości i w wysokich rozdzielczościach. Dodatkowo poddawane są retuszowi graficznemu. Zdjęcia mogę przekazać na płycie CD, w formie odbitekalbumówfotoksiążek, kalendarzy lub wydruków wielkoformatowych. Wybór należy do rodziców!

 

 

ZAUFANIE

 

Zdaję sobie sprawę, że znalezienie odpowiedniego fotografa który wykona dla nas dziecięcą sesję zdjęciową to trudne zadanie. Nie tylko trzeba znaleźć osobę o odpowiednich umiejętnościach i podejściu do dzieci, ale również posiadającą wizję i pomysł na zdjęcia. W trakcie każdej sesji zdjęciowej pomiędzy fotografem, a fotografowaną osobą wytwarza się pewna nić porozumienia.  Jeśli pierwsza sesja przebiegnie pomyślnie, nie ma już potrzeby szukać innego fotografa. Idealnie jest jedyny to jedna osoba dokumentujefotograficznie wszystkie etapy rozwoju naszego dziecka.

 

 

Teraz już posiadasz wszystkie najważniejsze informacje na temat fotografii dzieci i niemowląt, którą zajmuję się w moim studio fotograficznym w Gorzowie Wlkp. w woj. Lubuskim. Jeśli jednak masz jakieś pytania, lub wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego, lub mailowego. Wszystkie potrzebne dane znajdziesz w zakładce kontakt.

 

 

Malwina Aurelia Atras

 

FOTOGRAF LUBUSKIE

FOTOGRAF GORZÓW / FOTOGRAF ZIELONA GÓRA

 
 
Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, sesja ciążowa,  usługi fotograficzne gorzów, fotograf gorzów, fotograf lubuskie, ślub, wesele, kamerzysta,  profesjonalna metamorfoza, sesja z brzuszkiem, sesja dla przyszłej mamy, sesje dziecięce, sesje niemowlęce, zdjęcia dzieci, sesje dziecięce, świebodzin, gorzów, sulęcin, skwierzyna, międzyrzecz, szczecin, zdjęcia niemowląt, studio fotograficzne, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskim, Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskim, fotograf lubuskie, fotograf zielona góra, zdjęcia ślubne zielona góra, usługi foto zielona góra, sulechów fotograf, fotograf skwierzyna, fotograf miedzyrzecz, świebodzin fotograf, zdjęcia lubuskie, Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskimfotograf świebodzin zdjęcia rodzinne sesje dziecięce sesje zdjęciowe fotograf gorzów fotograf lubuskie zdjęcia reklamowe lubuskie zdjęcia dla firm gorzów ślub wesele szczecin fotograf pomorskie poznań fotograf ślub wesele wielkipolska sesje zdjęciowe zdjęcia ślubne fotograf na ślub i wesele szczecin fotograf poznań usługi fotograficzne dla firm zdjęcia dla firm szczecin fotograf na ślub i wesele szczecin pomorskie fotograf poznań fotograf wielkipolska ślub wesele kamerzysta zdjęcia ślubne fotoreportaż ślubny szczecin poznań fotograf gorzów fotograf zielona góra fotograf lubuskie ślub wesele kamerzysta szczecin  ślub wesele  fotograf zielona góra zielona góra zielona góra fotograf zachodniopomorskie usługi fotograficzne zachodniopomorskie fotograf zielona góra lubuskie  fotofrafen hochzeiten potsdam berlin bernau eberswalde spremberg greifsald stralsund lubeka rostck brema hochzeiten drezno brandenburg hamburg stuttgart frankfurt munchen hochzeiten neugeboren hochzeitstag hochzeitsfotograf babies buissnes journalismus fotos prautpaares fotografiren engagements shooting zivilhochzeit hochzeitsreportagen berlin potsdam hochzeit fotograf gorzów fotograf zielona góra fotograf lubuskie fotograf świebodzin fotograf międzyrzecz fotograf skwierzyna ślub wesele zdjęcia ślubne fotograf gorzów fotograf lubuskie lubuski fotograf 
 
 
 
Malwina Aurelia Atras, fotograf gorzów, ślub, wesele, studio fotograficzne gorzów wlkp., fotograf zielona góra, sesja ciążowa,  usługi fotograficzne gorzów, fotograf gorzów, fotograf lubuskie, ślub, wesele, kamerzysta,  profesjonalna metamorfoza, sesja z brzuszkiem, sesja dla przyszłej mamy, sesje dziecięce, sesje niemowlęce, zdjęcia dzieci, zdjęcia niemowląt, studio fotograficzne, fotograf sulechów, fotograf międzyrzecz, fotograf skwierzyna, fotograf lubuskie, fotograf na ślub i wesele, fotografia okolicznościowa, fotograf świebodzin, najlepszy fotograf w wojewodztwie lubuskim
Copyright © 2010 atrasphotography.pl. All rights reserved.

Projekt i wykonanie freshcreation.pl.